Strona

czwartek, 26 marca 2015

Soul Collector "Thrashmageddon" - recenzja by Psycho

Prawda, że piękna ta okładka? ;)

Ale nie o okładkach zazwyczaj mowa, a raczej o muzyce, a zatem do dzieła!
Dziś po powrocie ze szkoły moim oczom ukazała się paczuszka od zespołu Soul Collector. Zawierała ten oto album (w dwóch egzemplarzach!). Sam nie wiem co zrobić z drugą płytą, wiedziałem jednak co zrobić z pierwszą, którą rozpakowałem i czym prędzej włożyłem do laptopa.
Zacznijmy od kwestii estetycznych - standardowe CD, z tyłu zdjęcie członków zespołu, do opakowania dołączona ulotka studia Defense Merch, przedstawiająca inne albumy przez nich wydawane. Postaram się przejrzeć zespoły i załatwić kilka płyt.

Ale wróćmy do naszego Zbieracza Dusz. Na pudełku widnieje informacja po angielsku "Bezlitosny thrash metal z górniczej dzielnicy Śląska! [...]" - i jak to niby lepiej ująć? Przesłuchałem całą płytę i mogę się całkowicie zgodzić - muzykę zespołu określiłbym mianem "niezłej sieczki". Dobrze zgrana perkusja, która wręcz zmusza do wybijania rytmu nogą/ręką/głową o biurko (nie polecam ostatniego, nadal nie czuję czoła). Szybkie, agresywne, techniczne riffy, inspirowane takimi zespołami jak Exodus czy wczesny Overkill. Wokal... bardzo nietypowy jak na thrash metal - skrzekliwy, nieraz przechodzący w naprawdę wysoki, gardłowy pisko-ryk, aż ciarki chodzą po plecach. Powiem szczerze, że wokal również mi się spodobał. Pasuje do ogólnej koncepcji albumu, dodaje mu agresywności, "pazura".
Album jest dosyć długi (11 kawałków, średnio 5-6 minut każdy), więc przyjemność płynąca z przesłuchania go trwa dość długo, można się nim porządnie nacieszyć. Tak więc... niech w waszych słuchawkach i głośnikach nastanie Thrashmageddon ;)

To chyba wszystko, jeżeli chodzi o płytę. Zachęcam do polubienia zespołu:

https://www.facebook.com/SoulCollectorThrash?fref=ts

Myślę że cena za ich płytę nie jest bardzo wygórowana, tak więc składajcie zamówienia, póki są jeszcze zapasy.
No i pamiętajcie o śledzeniu nas na Facebooku!

https://www.facebook.com/PolishBlackMetal?fref=ts

Pozdrawiam, Psycho ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz