Strona

środa, 8 kwietnia 2015

Deathstorm "Nechesh" - recenzja by Psycho

Witam was, moi drodzy.
Ostatnio nie mam za wiele wolnego czasu, szkoła nie daje o sobie zapomnieć. Udało mi się znaleźć odrobinę czasu, żeby w końcu napisać o zespole Deathstorm. Na dole macie okładkę płyty, o której mowa - widnieje na niej wąż w otoczeniu wielkiej ilości kości (tak jakby ktoś nie widział albo coś).

Deathstorm to polski zespół death metalowy z Gubina, Został założony w 2009 roku pod nazwą "Genom" (czuję zainteresowanie genetyką). Nazwa została zmieniona w 2010 roku na obecną. Zadebiutowali demówką "Storm of Death" w 2010 roku.


Sama płyta wywarła na mnie dosyć duże wrażenie. Nie jest to klasyczny, szybki i bezmyślny death metal. Tempo jest różnorodne i w każdym utworze można usłyszeć dosyć częste jego zmiany. Dosyć ładnie skomponowane partie gitarowe - mocna, ciężka, nisko nastrojona gitara rytmiczna zestawiona z melodyczną, szybką i technicznie grającą gitarą prowadzącą. Do tego niski, gardłowy growl, stanowiący swoistą wisienkę na torcie tegoż albumu.
Od pierwszego utworu do ostatniego wkraczamy do mrocznego i posępnego świata wytworzonego przez muzyków.

Jeżeli zespół będzie rozwijał się oraz wkładał w kolejne wydania równie wiele pracy i energii to z chęcią kupiłbym kolejne albumy. Uważam, że zespół ma potencjał, gra świeżą i ciekawą muzykę, a przede wszystkim wypracowali własny "image". Nie jest to zespół, o którym po tygodniu wracał. Na pewno będę nie raz i nie dwa razy wracał do ich muzyki, pragnąć naładować swoją głowę brutalnym, deathmetalowym "pierdolnięciem" ;)

Swoją drogą dziękuję zespołowi za dołączenie do paczki kostki gitarowej (zdjęcie obok). Naprawdę przyjemnie się nią gra, mam nadzieję, że nie zgubi mi się po tygodniu. ;)

To już chyba wszystko. Pamiętajcie o polubieniu strony zespołu:

https://www.facebook.com/Deathstormband

No i oczywiście zapraszamy na naszą stronę:

https://www.facebook.com/PolishBlackMetal

Pozdrawiam, Psycho :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz